DVD: Evropa 1805 - Tažení 1805 - Bitva tří císařů

DVD vychází jako součást nové stálé multimediální expozice Muzea Brněnska v Památníku Mohyla míru, nazvané Bitva tří císařů. Slavkov / Austerlitz 1805. Obsahuje tři počítačové animace:Evropa 1805 - animace přibližuje situaci v Evropě v roce 1805, její politické členění před zahájením tažení 3. protinapoleonské koalice. Délka animace 3:14. Tažení 1805 - shrnuje prostřednictvím animace, doplněné ilustracemi, průběh tažení, které vyvrcholilo bitvou u Slavkova. Délka animace 9:09. Bitva tří císařů - animace názorně seznamuje s průběhem bitvy u Slavkova 2. 12. 1805. Délka animace 13:47 Animce doprovází komentář v češtině, francouzštině, němčině, ruštině a angličtině; jazyk komentáře .lze volit v úvodním menu DVD. Námět a scénář: PhDr. Jaromír HanákOdborný poradce: Mgr. Milan Koudelka Grafický design: Mgr. Václav Houf Animace: ing. Petr Hrachovina (Evropa 1805, Tažení 1805), ing. Jiří Sedliský (Bitva tří císařů) Komentář čtou: František Derfler (česky), Bertrand Schmitt (francouzsky), Thomas Kirschner (německy), Eduard Treskin (rusky), Daniel Brown (anglicky)Hudba: Zdeněk Kluka Režie a střih: Marek Srba (Tažení 1805), ing. Jiří Stehno (Bitva tří císařů) Finalizace: Studio Špilberk Production, s.r.o. Brno Pro Muzeum Brněnska vyrobily: AV PRO, v.o.s. Brno a TVF, s.r.o. Brno.

created by: Trinet a.s., design Václav Houf